Scafftag

Značení lešení, žebříků a pracovních nástrojů.

Produktová řada Scafftag® nabízí kompletní systém pro bezpečné označení a evidenci pracovních nástrojů od lešení a žebříků až po nádoby s chemikáliemi.

Výhody:

  • Jednoduché použití
  • Odolnost vůči nepříznivým klimatickým podmínkám
  • Šetří čas při přípravě bezpečnostních auditů
  • Podává zřetelné informace o kontrole a o prováděných pracích
  • Výběr velikostí a vložek s možností přizpůsobení se požadavkům
  • Nízká cena za systém, který zachraňuje životy
  • Široký výběr držáků a vložek

Vložky systému Scafftag® jsou vyráběny na zakázku dle požadavků zákazníka. Možné jsou různé formy barev, textů nebo vkládání loga firmy, atp.

Jak na to?

Většinou se systém pro označení Scafftag® skládá ze dvou částí – držáku, který se natrvalo připevní k zařízení, a vyměnitelné vložky. Systémy Scafftag® upozorňující na stav zařízení se vyznačují jasnou viditelností a jednoduchostí použití.

NEPOUŽÍVATKrok 1 – NEPOUŽÍVAT

Na plastovém držáku jsou vytištěné informace týkající se zákazu používání zařízení (nebyl ještě proveden test pevnosti, zařízení není schváleno k užívání, expirace data kontroly, atp.).

 

 

 

 

 

BEZPEČNÉ K POUŽITÍKrok 2 – BEZPEČNÉ K POUŽITÍ

Jakmile je zařízení schváleno jako bezpečné k používání (proveden test zařízení, zkouška pevnosti a jiné), do plastového držáku je zasunutá vložka, která informuje o bezpečnosti použití. Vložky se připravují na zakázku dle přání zákazníka a mohou obsahovat informace o nosnosti, době použitelnosti, provedených kontrolách a podobně. Všechny vložky jsou popisovatelné pro dopsání variabilních informací.

 

 

 

NEPOUŽÍVATKrok 3 – NEPOUŽÍVAT

Jakmile nastane situace, kdy zařízení není bezpečné k používání (zjištění závady, nebezpečí úrazu a podobně), prostým vytažením vložky o bezpečném použití je opět odkrytý text "Nepoužívat", který jasně informuje o zákazu použití.

 

  

Přehled produktů

Vložky systému Scafftag® jsou vyráběny na zakázku dle přání zákazníka. Možné jsou různé formy textů, barev, vkládání loga firmy a jiné.

Scafftag základní:

Scafftag

Jedná se o kompletní systém bezpečnostního označení pro lešení, který se vyznačuje vysokou odolností a výbornou viditelností. Držáky a vložky jsou odolné proti extrémním podmínkám. Lze je použít celoročně ve venkovním prostředí na všechna standardní lešení.

Systematické užívání systému Scafftag® zajišťuje zachování bezpečnosti v každé úrovní stavebního procesu.

Towertag

Evidence stavby a maximálního zatížení pro mobilní plošiny.

Vede záznam o všech důležitých hodnotách a nosnosti plošiny a umožňuje záznam o až 10 kontrolách na každé kartě a 8 pohybech plošiny.

Scafftag rozšířený:

Forklifttag

Kompletní řešení pro kontrolu vysokozdvižných vozíků před jejich provozem. Přední strana obsahuje různé systémy zařízení, které operátor před provozem musí zkontrolovat a slouží jako checklist. Zadní strana je určena pro podpis operátora o provedení kontroly a OK stavu.
 

Chemtag

Chemtag® je určen pro značení zásobníků s chemikáliemi a nebezpečnými látkami. Napomáhá dodržení směrnice 67/548 o označování nebezpečných látek.

Scafftag pro žebříky a stroje:

Multitag®

Jedná se o kompletní značící systém kontrol a údržby vybavení, který lze efektivně použít na velkém množství zařízení (stroje, přenosné zařízení a další pracovní vybavení).

Laddertag

Laddertag® je jeden z nejpoužívanějších systémů – určeno pro evidenci nosnosti, provádění kontroly pevnosti a neporušenosti žebříků a evidenci další kontroly.

Řada malých držáků:

Unitag

Unitag® slouží k identifikaci a označení zvedacího zařízení, ventilů, kalibrovacího zařízení a k řadě dalších aplikací. Držák Unitag® má jedinečný (trvale uzamykatelný) systém, který umožňuje připevnění na všechna zařízení. Volitelné standardní vložky jsou dostupné v různých barvách. Dodává se s pevným lankem pro zavěšení.

Microtag

Jedná se o systém bezpečnostního označení, který je obzvláště vhodný k označení zvedacího vybavení a malých pracovních zařízení. Microtag® také poskytuje vysoce viditelné bezpečnostní značení pracovním postrojům. Připevňuje se kabelovou páskou na dvou místech – jedno na postroji v oblasti prsou a druhé na závěsném lanu.

 Nanotag

Menší verze produktu Microtag® – podobné použití. S ohledem na malou velkost ideální pro malá zařízení nebo například pro evidenci postrojů pro práci ve výškách, BOZP vybavení atp.

Systém SAFETRAK

Safetrak 
  • Jedinečný systém pro komplexní evidenci zařízení, jejich údržby a plánování údržby
  • Využívá RFID čip zabudovaný v držáku Scafftag
  • Pracovní údržby pracuje se skenerem, který přiděluje práce údržby, na místě umožňuje konkrétní držák oskenovat a přímo zapsat provedené práce údržby

Safetrak - základní pracovní postup

Safetrak - základní pracovní postup

Centrála společnosti

Romana Čtvrtlíková, DiS.
asistentka prodeje
+420 734 230 605
office@aledo.cz

 

Aledo s.r.o. 
Náměstí spojenců 3138, 796 01 Prostějov
IČO: 29298776
DIČ: CZ29298776 

+420 734 230 605
aledo@aledo.cz

Všechny kontakty >>