Termo-transferové značení

Tiskárny BradyTermo-transferové tiskárny

Jak samotný název napovídá, termotiskárny využívají k tisku teplo. Takový typ tiskáren můžeme rozdělit na dvě podskupiny – s přímým tiskem a termo-transferové.

Tisk termotransferem je prováděn přes speciální barvicí pásku, která v místě, kde je zahřáta, uvolní barvu na papír. V této vrstvě proběhne při zahřátí chemická reakce, jejímž výsledkem je zčernání zahřáté oblasti. Výhoda této technologie spočívá v tom, že pro potisk není třeba žádné další barvivo ani další médium a tiskový mechanismus je velice jednoduchý a tím pádem levný. Nevýhodou je omezená životnost potisku a vyšší opotřebování.

Co je termotransfer?

Termotransferová technologie využívá termotransferovou barvicí pásku (TTR), která se přenáší na řadu materiálů. Tato technologie proto umožňuje značení plastových a kartonových obalů výrobků čárovými kódy, daty výroby, spotřeby a podobně (v rozlišení až 300 dpi). Tiskovou zprávu lze snadno editovat. Princip tisku termotransferu je založen na kontaktu vyhřáté hlavy s obalem přes speciální termotransferovou (TTR) fólii.

Flexibilita termotransferového značení na stojící nebo pohybující se balicí fólii, kartón, papír atd. je téměř neomezená. Termotransferové tiskárny jsou plně programovatelné systémy s možností vysoké kvality tisku. Umožňují značit firemní loga, čárové kódy, 2D kódy, rozsáhlé texty ve vertikálně i horizontálně zvolené orientaci. Přímé značení na fólii bez nutnosti použití etikety poskytuje přímé úspory výrobních nákladů.

Termotransferová technologie spočívá v rychlém nahřátí a zchlazení jednotlivých bodů na TT hlavě. Tisková hlava je rozdělena na vysoký počet bodů (až 600 dpi). Pomocí tlaku a teploty se touto technologií dají nanášet velmi slabé vrstvy speciální barevné fólie na značený předmět.

Výhody: vysoká kvalita tisku, široké spektrum uplatnění, kompaktní rozměry, jednoduché ovládání

Nevýhody: omezená životnost potisku a vyšší opotřebování tiskové hlavy

Tiskárny a zařízení

Ruční tiskárnyStolní a průmyslové tiskárnyGrafické tiskárnyAplikátory

Centrála společnosti

Romana Čtvrtlíková, DiS.
asistentka prodeje
+420 734 230 605
office@aledo.cz

 

Aledo s.r.o. 
Náměstí spojenců 3138, 796 01 Prostějov
IČO: 29298776
DIČ: CZ29298776 

+420 734 230 605
aledo@aledo.cz

Všechny kontakty >>