Snímače čárových kódů

Snímače lineárních kódůSnímače 2D kódůSnímače RFIDMobilní terminály

Snímač (čtečka) čárového kódu je elektronické zařízení, které může číst a exportovat tištěné čárové kódy do počítače. V případě plochého skeneru se zařízení skládá ze zdroje světla, čočky a světelného senzoru, který překládá optické impulzy do elektrických. Navíc, téměř všechny čtečky čárových kódů obsahují dekódovací obvody analyzující data obrazového čárového kódu poskytovaná snímačem a odesílající obsah čárového kódu na výstupní port skeneru.

Úkolem snímačů je rychle a bezchybně přečíst čárový kód a předat jeho obsah hostiteli. Tím může být běžný počítač, pokladna anebo jakékoliv zařízení podporující některé ze standardních průmyslových rozhraní. Připojení snímače k hostiteli může být realizováno kabelem anebo bezdrátově - obvykle technologií Bluetooth.

Z hlediska principu snímání dělíme snímače na laserové a digitální. Laserové snímače využívají technologie čtení jedním nebo více paprsky emitovanými laserovými diodami a jsou schopné číst čárové kódy i z větších vzdáleností. Princip digitálních snímačů je stejný jako u digitálních fotoaparátů: kód se vyfotí a obrázek je poté integrovaným dekodérem dekódován. Výhodou je mnohasměrné čtení 1D i všech typů 2D kódů.

 

Průmyslové prostředí klade velké nároky na veškerá zařízení, proto se naše firma zabývá i návrhem řešení do těchto velmi náročných podmínek.
  • Průmyslová automatizaceAutomatické pracoviště
  • Dopravníkové systémy
  • Zakázkový software
  • 3D vizualizace a konstrukce
Centrála společnosti

Romana Čtvrtlíková, DiS.
asistentka prodeje
+420 734 230 605
office@aledo.cz

 

Aledo s.r.o. 
Náměstí spojenců 3138, 796 01 Prostějov
IČO: 29298776
DIČ: CZ29298776 

+420 734 230 605
aledo@aledo.cz

Všechny kontakty >>