RFID technologie

Princip RFID

RFID-logo

RFID technologie (Radio Frequency Identification) - radiofrekvenční systém identifikace je moderní způsob identifikace objektů pomocí radiofrekvenčních vln. Tento systém lze úspěšně nasadit v mnoha odvětvích a oblastech, kde je kladen důraz na co nejrychlejší a přesné zpracování informací a okamžitý přenos těchto načtených dat k následnému zpracování.

To následně vede ke zvýšení přesnosti, rychlosti a efektivnosti obchodních, skladových, logistických a výrobních procesů.

 

Informace jsou v elektronické podobě ukládány do malých RFID čipů-tagů, ze kterých je lze následně načítat a opakovaně přepisovat pomocí rádiových vln. Toto zpracování se však neděje po jednotlivých čteních jako u v současnosti používaných čárových kódů, ale hromadně. Samotný čip může být uložen v klasickém štítku, ale může být vytvořena i RFID karta. Současná čtecí zařízení dokážou najednou načíst až několik set tagů za minutu.

Proč spolupracovat právě s námi:

Jsme přední výrobci a dodavatelé bezkontaktních RFID tagů a čipů. Máme bohaté zkušenosti z oboru systémové integrace a optimalizace výrobních procesů. Zpracováváme komplexní RFID systém od návrhu, přes vytvoření čipů na míru až po dodání a zapojení.

Zaměřujeme se primárně na použití UHF technologie, která předčí ve všech ohledech své předchůdce LF a HF. UHF v případě pasivních tagů vykazuje čtecí vzdálenost až 17 metrů. Z energetického hlediska je tato technologie oproti předchozím až 60 krát energeticky úspornější a přitom dosahuje až 20 krát rychlejšího přenosu dat.

Další naše výhody:

  • Vyvíjíme vlastních komponenty i vlastní software – dokážeme pružně zareagovat na jakýkoliv nestandardní požadavek a zařízení přizpůsobit přesně vašim potřebám
  • Spolupracujeme s vysokými školami a laboratořemi, naše technologie se díky tomu udržují na špičce
  • Znalost normy VDA 5509 (AutoID/RFID) + normy koncernu Volkswagen VW01067
  • Jedinečné propojení pasivních a aktivních prvků (online lokalizace/monitoring produktů nebo osob)

Radio Frequency Identification

Pokud máte zájem dozvědět se více o RFID technologii, neváhejte nás kontaktovat.

Centrála společnosti
Centrála - mapka

Romana Čtvrtlíková, DiS.
asistentka prodeje
+420 734 230 605
ctvrtlikova@aledo.cz

 

Aledo s.r.o. 
Kostelecká 5, 796 01 Prostějov
IČO: 29298776
DIČ: CZ29298776 

+420 583 035 045
aledo@aledo.cz

Všechny kontakty >>